Hakkımda

1979 Kayseri – Sarız doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Sarız’da tamamladım. Haliç Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Lisans eğitimimi Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde yaptım.Okul sonrası sektörel bir dergide Foto-Muhabir olarak görev aldım. Sonrasında reklam fotoğrafçılığıyla ilgilenmeye başladım. Serbest olarak fotoğraf ve tasarım işleriyle uğraştım.

8 Yıldır Kayseri’de yaşıyorum. Halen özel bir şirkette reklam fotoğrafçılığı ve stüdyo şefliği yapıyorum. Bununla birlikte çeşitli fotoğraf kulübü ve fotoğraf topluluklarında başkanlık ve fotoğraf eğitmenliği yaptım. Halen Atölye 9 Görsel Sanatlar Derneği yönetimindeyim. 2015 yılında Fujifilm tarafından  X-Photographer olarak seçildim.

İnsani yardım kuruluşu adına düzenlediğim ve iki farklı yerde sergilenen “Kahverenginin Yoksul Tonları” ve Kırsal Düşler isimli iki  kişisel sergim var. Karma fotoğraf sergilerinde de fotoğraflarım sergilenmiştir. Ulusal ve Ulslararası fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliği yaptım. Aylık yayınlanan Fotoritm dergisinde fotoğraf yazıları yazıyorum. Çalışmalarımı güncel olarak Instagram hesabımdan paylaşıyorum. Bana göre fotoğraf; insanın kendini ve hayatı sorgulama araçlarından sadece biri.

kontrast@gmail.com